Kontrola temperatur (ręczna i automatyczna) - HACCP

Aplikacja TakeTask może zostać wykorzystana do monitorowania temperatur urządzeń, które wymagają utrzymania stałej temperatury oraz okresowego zapisu tych temperatur. Przykładem takich urządzeń mogą być lady chłodnicze, lodówki na żywność, zamrażarki, ale również urządzenia do podgrzewania, takie jak podgrzewacze rolkowe. Odczyty takich temperatur mogą być później automatycznie przenoszone do raportów (np. raportu HACCP).

Wyższym poziomem automatyzacji odczytów temperatur może być wykorzystanie czujników temperatur, z których można odczytywać wartości zdalnie poprzez aplikację TakeTask. Czujniki te wykorzystują łączność GSM w celu komunikowania się z serwerem, a następnie z aplikacją.

Parametry zadania

Konfigurowanie parametrów zadania przebiega zgodnie ze standardową procedurą, która szczegółowo została opisana tutaj.

Ze względu na to że częsta kontrola temperatur może być wymagana przez zasady przechowywania żywności tworzymy 3 cykle dzienne (1 – 06:00 do 08:00, 2 – 12:00 do 14:00, 3 – 18:00 do 20:00), jest to przykładowa częstotliwość i będzie ona zależna od wewnętrznej polityki firmy oraz przepisów. Nasze zadanie użytkownik będzie więc wykonywał 3 razy dziennie. Ustawienie wartości 1 w liczbie powtórzeń w cyklu lokalizacji sprawi, że zadanie będzie można wykonać tylko raz w danym cyklu dla danej lokalizacji.


Następnie określamy grupę użytkowników, którzy mają wykonywać to zadanie. Przypisywanie użytkowników zostało opisane szczegółowo w tym artykule (w przypadku dużej liczby pojedynczych użytkowników).

Polecenia składające się na proces będą zależne od rodzaju odczytu (poniżej opisany zostanie wariant manualnego odczytu temperatur), a także tego, czy w każdej lokalizacji jest taka sama liczba i rodzaj urządzeń (zakładamy, że urządzenia są różne i znamy dokładny spis urządzeń w każdej lokalizacji).

Generator zadań

Przed przystąpieniem do tworzenia zadania należy przygotować odpowiedni plik z listą urządzeń do monitorowania temperatur. Najlepszą praktyką będzie tworzenie oddzielnych zadań dla oddzielnych rodzajów urządzeń (urządzenia do podgrzewania, urządzenia chłodnicze, urządzenia mrożące). Plik będziemy importować do polecenia Dynamiczny wybór, więc należy utworzyć go zgodnie z opisem przedstawionym w artykule znajdującym się tutaj. Przyjmujemy, że mamy dwie lokalizacje (TTWAWA, TTKRK), gdzie w każdej posiadamy 3 urządzenia chłodnicze.



Po utworzeniu pliku przystępujemy do układania poleceń w generatorze zadań.

Polecenia użyte w zadaniu:

Wygląd zadania w generatorze zadań

Wygląd zadania w aplikacji mobilnej (krok po kroku)

  
  
  
  
  
  
  

Article rating / Czy to odpowiedziało na Twoje pytanie? Article rating success / Dziękujemy za wiadomość There was a problem submitting your feedback. Please try again later.

Still Need Help? / Dalej potrzebna pomoc? Contact Us / Kontakt z nami Contact Us / Kontakt z nami