Parametry zadania (Ramy czasowe, Liczba zadań)

Ramy czasowe dla zadań

Start zadaniadata, kiedy zadanie ma wystartować. Jeśli data jest w przeszłości zadanie jest w sekcji Aktywne lub Zakończone. Jeśli data startu zadania jest w przyszłości zadanie widoczne jest w sekcji Oczekujące i wystartuje automatycznie gdy data zostanie osiągnięta.

Koniec zadania – należy wybrać jedną z możliwości:

  • w dniu - data, kiedy zadanie ma zostać zakończone (nie będzie widoczne w aplikacji mobilnej), po jej osiągnięciu zadanie będzie widoczne w sekcji Zakończone. Domyślnie podczas tworzenia zadania data ustawiana jest na koniec następnego dnia w stosunku do aktualnej daty.
  • bez daty zakończenia - zadanie będzie bezterminowe. Będzie widoczne w sekcji Aktywne cały czas, aż do momentu ustawienia daty końca zadania na datę w przeszłości. Opcja dostępna tylko w zadaniu cyklicznym.

Data deadline – data widoczna w liście zadań, sugerująca użytkownikowi do kiedy powinien wykonać zadanie. W przypadku gdy data zostanie przekroczona w aplikacji wyświetla się informacja w kolorze czerwonym, że zadanie jest przeterminowane (zadanie nie znika, zniknie w momencie osiągnięcia daty z sekcji Koniec zadania)

Liczba zadań dla wszystkich zadań wewnątrz tej grupy 

Maksymalna liczba wykonań zadania – określa globalną w ramach grupy lokalizacji liczbę możliwych wykonań danego zadania. Jeśli ustawiona zostanie wartość bez limitu, to całkowita liczba wykonań w ramach grupy lokalizacji nie będzie określona odgórnie narzuconą wartością a będzie uzależniona od kolejnych liczników. Jeśli ustawiona zostanie konkretna wartość to będzie ona stanowiła całkowity limit liczby wykonań w całej grupie lokalizacji. Przykładowy scenariusz: W grupie lokalizacji znajduje się 1000 sklepów, kierownictwo podjęło jednak decyzję, że miarodajną próbą badania będzie 300 wykonań w ramach tej grupy lokalizacji. Należy więc ustawić Maksymalną liczbę wykonań = 300. Takie ustawienie spowoduje, że po wykonaniu trzysetnego zadania zniknie ono z pozostałych lokalizacji i nie będzie możliwe wykonywanie kolejnych.

Maksymalna liczba wykonań zadania w jednej lokalizacji – określa liczbę możliwych wykonań danego zadania w jednej lokalizacji. Jeśli ustawiona zostanie wartość bez limitu, to całkowita liczba zadań w tej lokalizacji nie będzie ograniczona. Jeśli ustawiona zostanie konkretna wartość to będzie ona stanowiła całkowity limit liczby wykonań tego zadania w jednej lokalizacji w tej grupie lokalizacji. Przykładowy scenariusz: W grupie lokalizacji znajduje się 1000 sklepów, chcemy skierować do sklepów (użytkowników) zadanie, które ma zostać wykonane jeden raz, w takim przypadku ustawiamy wartość licznika na 1 - oznacza to że w ramach tej lokalizacji chcemy osiągnąć tylko jeden wynik (nie interesuje nas użytkownik który to wykonał, chcemy jeden wynik i zadanie ma zniknąć).

Maksymalna liczba wykonań zadania dla jednego Użytkownika - określa liczbę możliwych wykonań danego zadania dla jednego użytkownika. Jeśli ustawiona zostanie wartość bez limitu, to całkowita liczba zadań (powtórzeń) dla tego użytkownika nie będzie ograniczona. Jeśli ustawiona zostanie konkretna wartość to będzie ona stanowiła całkowity limit liczby wykonań tego zadania w dla tego użytkownika w tej grupie lokalizacji. Przykładowy scenariusz: W grupie lokalizacji znajduje się 1000 sklepów, chcemy skierować do zadanie do użytkowników aby wykonali je jeden raz, w takim przypadku ustawiamy wartość licznika na 1 - oznacza to że w ramach tej grupy lokalizacji chcemy aby każdy użytkownik wykonał zadanie raz (nie ważne w jakiej lokalizacji do której ma uprawnienia, ale chcemy aby wykonał je raz i zadanie ma zniknąć)

Maksymalna liczba zadań w jednej lokalizacji dla jednego Użytkownika – określa liczbę możliwych wykonań danego zadania w jednej lokalizacji dla jednego użytkownika. Jeśli ustawiona zostanie wartość bez limitu, to całkowita liczba zadań w tej lokalizacji dla jednego użytkownika nie będzie ograniczona. Jeśli ustawiona zostanie konkretna wartość to będzie ona stanowiła całkowity limit liczby wykonań tego zadania w jednej lokalizacji dla jednego użytkownika w tej grupie lokalizacji. Przykładowy scenariusz: W grupie lokalizacji znajduje się 1000 sklepów, chcemy skierować do sklepów (użytkowników) zadanie, które ma zostać wykonane jeden raz w każdym sklepie i użytkownik może wykonać je tylko raz, w takim przypadku ustawiamy wartość licznika na 1 - oznacza to że w ramach tej lokalizacji i tego użytkownika chcemy osiągnąć tylko jeden wynik (czyli w lokalizacji X chcemy aby użytkownik A wykonał raz, i lokalizacji Y chcemy aby użytkownik A wykonał raz, to jednak oznacza, że jeśli pojawi się użytkownik B to on również będzie mógł wykonać zadanie w lokalizacji X i Y po jeden raz).

Przykłady różnych ustawień

Scenariusz 1. Mamy lokalizację X oraz Y. Użytkownika A oraz B. Użytkownicy A i B mogą wykonać zadanie zarówno w lokalizacji X i Y. Ustawienie: Maksymalna liczba wykonań zadania = 1, Maksymalna liczba wykonań zadania w jednej lokalizacji = 1, Maksymalna liczba wykonań zadania dla jednego Użytkownika = 1, Maksymalna liczba zadań w jednej lokalizacji dla jednego Użytkownika = 1. W takim scenariuszu, gdy użytkownik A pojawi się w lokalizacji X i wykona zadanie, to po jego zakończeniu zadanie zniknie z aplikacji. W tym scenariuszu zadziałała ograniczenie Maksymalna liczba wykonań zadania = 1 czyli oczekiwaliśmy jednego wyniku, jeden wynik został zrealizowane zadanie znika, użytkownik B nie ma co wykonać.

Scenariusz 2. Mamy lokalizację X oraz Y. Użytkownika A oraz B. Użytkownicy A i B mogą wykonać zadanie zarówno w lokalizacji X i Y. Ustawienie: Maksymalna liczba wykonań zadania = bez, Maksymalna liczba wykonań zadania w jednej lokalizacji = 1, Maksymalna liczba wykonań zadania dla jednego Użytkownika = 1, Maksymalna liczba zadań w jednej lokalizacji dla jednego Użytkownika = 1. W takim scenariuszu, gdy użytkownik A pojawi się w lokalizacji X i wykona zadanie, to po jego zakończeniu zadanie zniknie z aplikacji. W tym scenariuszu zadziałała ograniczenie Maksymalna liczba wykonań zadania dla jednego Użytkownika = 1 czyli oczekiwaliśmy jednego wyniku od jednego użytkownika, jeden wynik został zrealizowane zadanie znika, użytkownik B może natomiast wykonać swoje zadanie w lokalizacji X lub Y i następnie zadanie zniknie.

Scenariusz 3. Mamy lokalizację X oraz Y. Użytkownika A oraz B. Użytkownicy A i B mogą wykonać zadanie zarówno w lokalizacji X i Y. Ustawienie: Maksymalna liczba wykonań zadania = bez, Maksymalna liczba wykonań zadania w jednej lokalizacji = 1, Maksymalna liczba wykonań zadania dla jednego Użytkownika = bez limitu, Maksymalna liczba zadań w jednej lokalizacji dla jednego Użytkownika = 1. W takim scenariuszu, gdy użytkownik A pojawi się w lokalizacji X i wykona zadanie, to zadanie będzie dalej widoczne w lokalizacji Y (Limit maksymalny zadań jest bez limitu, limit na użytkownika jest bez limitu, mamy ograniczenie 1 wykonania na lokalizację, a ten warunek spełniony nie.) Gdy użytkownik wykona zadanie ponownie w lokalizacji Y, to po jego zakończeniu zadanie zniknie z aplikacji. W tym scenariuszu zadziałała ograniczenie Maksymalna liczba wykonań zadania w jednej lokalizacji = 1 czyli oczekiwaliśmy jednego wyniku w jednej lokalizacji, jeden wyniki zostały zrealizowane po jednym przez użytkownika A, użytkownik B nie widzi zadań, nie ma co wykonać.

Scenariusz 4. Mamy lokalizację X oraz Y. Użytkownika A oraz B. Użytkownicy A i B mogą wykonać zadanie zarówno w lokalizacji X i Y. Ustawienie: Maksymalna liczba wykonań zadania = bez, Maksymalna liczba wykonań zadania w jednej lokalizacji = bez limitu, Maksymalna liczba wykonań zadania dla jednego Użytkownika = bez limitu, Maksymalna liczba zadań w jednej lokalizacji dla jednego Użytkownika = 1. W takim scenariuszu, gdy użytkownik A pojawi się w lokalizacji X i wykona zadanie, to zadanie będzie dalej widoczne w lokalizacji Y (Limit maksymalny zadań jest bez limitu, limit na użytkownika jest bez limitu, limit lokalizacji jest bez limitu mamy limit jeden user w jednej lokalizacji o wartości 1). Gdy użytkownik wykona zadanie ponownie w lokalizacji Y, to po jego zakończeniu zadanie zniknie z aplikacji. W tym scenariuszu zadziałała ograniczenie Maksymalna liczba zadań w jednej lokalizacji dla jednego Użytkownika = 1 czyli oczekiwaliśmy jednego wyniku w jednej lokalizacji dla każdego użytkownika, jeden wyniki w każdej lokalizacji przez tego użytkownika został zrealizowany. Użytkownik B widzi zadania, analogicznie jak użytkownik A musi wykonać je w lokalizacji X oraz Y aby zadanie zniknęło, aby spełnić warunek jednego wykonania na każdą lokalizację przez każdego użytkownika.

Zaawansowane ustawienia

Obszar dla zakończenia zadania – odległość od adresu, w jakim musi znajdować się użytkownik mobilny, aby mógł wysłać wyniki zadania (odległość wyrażona w metrach). Przykład: Wykonano bardzo duże zadanie w lokalizacji np. nagrywanie filmów wideo, transfer danych trwa dość długo. Dzięki temu parametrowi można ustawić wartość np. 10 000 m dzięki czemu użytkownik mobilny może oddalić się od miejsca wykonania zadania podczas wysyłania danych, czyli może zakończyć zadanie w znacznie większej odległości niż musiał je rozpocząć.

Nagrody i wynagrodzenie za wykonane zadanie - można wybrać trzy rodzaje nagród: 

  • Nagroda punktowa za zadanie – wartość punktowa, którą użytkownik mobilny otrzyma na swoje konto w aplikacji, jeśli wykonane zadanie zostanie zaakceptowane.
  • Wynagrodzenie za zadanie – wartość w pieniądzu (waluta określana globalnie), którą użytkownik mobilny otrzyma na swoje konto w aplikacji, jeśli wykonane zadanie zostanie zaakceptowane.
  • Nagroda punktowa i wynagrodzenie za zadanie - przyznanie użytkownikowi zarówno wartość punktową, jak i wartość w pieniądzu. Połączenie dwóch pozostałych nagród.

    Nagrody i wynagrodzenia gromadzone są na saldach. W aplikacji domyślnie nie ma mechanizmów raportujących saldo punktowe lub wynagrodzenia. Wykorzystanie tej funkcji wymaga indywidualnych konfiguracji/modyfikacji na instancji.
      
Article rating / Czy to odpowiedziało na Twoje pytanie? Article rating success / Dziękujemy za wiadomość There was a problem submitting your feedback. Please try again later.

Still Need Help? / Dalej potrzebna pomoc? Contact Us / Kontakt z nami Contact Us / Kontakt z nami