Zadanie z utrzymanymi odpowiedziami (np Środki trwałe)
Funkcję środków trwałych można wykorzystać na dwa sposoby.
Sposób 1: Zadanie służy do tworzenia list (inwentarzy) np. wyposażenia w placówce, z możliwością wglądu i edycji, gdy zmienia się np. stan i liczba urządzeń. Zadanie Środki trwałe / Inwentaryzacja różni się od typowego zadania. Użytkownik przy każdym uruchomieniu zadania w danej lokalizacji poprzednie odpowiedzi, które może edytować. Odpowiedzi zapisywane są dla lokalizacji!
Przykład praktyczny: W aplikacji została utworzona lokalizacja dla lokalu gastronomicznego należącego do spółki. Do lokalizacji zostaje przypisany pracownik i kierownik lokalu. Pracownik wykonuje zadanie środki trwałe w którym zaznacza jakie urządzania posiada lokal: zaznacza lodówkę, zamrażarkę i sokowirówkę. Po zakończeniu zadania kierownik postanawia sprawdzić czy pracownik zaznaczył cały sprzęt. Po rozpoczęciu zadania widzi udzielone przez pracownika odpowiedzi i może je edytować. Zauważa, że pracownik nie zaznaczył ekspresu, więc dodaje odpowiedź i wysyła zadanie. Jeżeli teraz pracownik wejdzie w to zadanie zobaczy zaznaczone cztery odpowiedzi: lodówka, zamrażarka, sokowirówka i ekspres.
Sposób 2: Pozwala połączyć sposób 1 z automatycznym procesem przypisywania użytkowników do Grup Użytkowników wedle stanu wyposażenia. W poprawnie skonfigurowanym zadaniu odpowiedziami w wielokrotnym wyborze będą grupy użytkowników. Użytkownik po zaznaczeniu odpowiedzi zostanie automatycznie przydzielony do danej grupy użytkowników. Dzięki temu można w łatwy sposób przydzielać zadania dotyczące danych urządzeń użytkownikom, którzy je posiadają.
Konfiguracja zadania dla sposobu 1
1. Tworzymy nowe zadanie. Konfiguracja zadania została opisana w artykule. Po ustawieniu wszystkich parametrów należy przejść do Procesu zadania (Generatora zadania).
2. W generatorze tworzymy zadanie z poleceniem Wielokrotny wybór.
3. Zadanie należy zapisać. Ważne, aby zapamiętać jego id, ponieważ będzie potrzebne w dalszej konfiguracji.
ID zadania znajduje się w Podstawowych informacjach o zadaniu w ogólnych ustawieniach.
4. W parametrach aplikacji odnajdujemy pozycję UserGroupsTaskId i wpisujemy id zadania, które ma pełnić funkcję środków trwałych.
WAŻNE ! Jeżeli chcemy mieć więcej niż jedno zadania z funkcją środków trwałych należy wpisać wszystkie id rozdzielając je przecinkiem, bez użycia spacji !
Konfiguracja zadania dla sposobu 2
1. W pierwszej kolejności należy utworzyć grupy użytkownik do których mają zostać przypisane osoby wykonujące zadanie. Tworzenie grup użytkowników zostało opisane w artykule.
Przykładowe utworzone grupy:
2. Następnie tworzymy nowe zadanie. Konfiguracja zadania została opisana w artykule. Po ustawieniu wszystkich parametrów należy przejść do Procesu zadania (Generatora zadania).
3. W generatorze tworzymy zadanie z poleceniem Wielokrotny wybór. Odpowiedziami w wielokrotnym wyborze powinny być utworzone grupy użytkowników z punktu 1.
WAŻNE ! W wielokrotnym wyborze należy podać dokładną nazwę Grupy użytkowników, inaczej nie zostanie do niej przypisany. Należy zachować spacje, wielkie litery i inne znaki.
4. Zadanie należy zapisać. Ważne, aby zapamiętać jego id, ponieważ będzie potrzebne w dalszej konfiguracji.
ID zadania znajduje się w Podstawowych informacjach o zadaniu w ogólnych ustawieniach.
5. W parametrach aplikacji odnajdujemy pozycję UserGroupsTaskId i wpisujemy id zadania, które ma pełnić funkcję środków trwałych.
6. W parametrach aplikacji odnajdujemy pozycję EnableUsersGroupsSyncJob i włączamy skrypt, który odpowiada za synchronizację odpowiedzi i grup użytkowników
7. Aby odpowiedzi z poprzedniego wykonania pojawiały się przy kolejnym wykonaniu zadania (poprzedni stan) należy skonfigurować również odpowiedzi reużywalne tak aby odpowiedzi z polecenia wielokrotny wybór, były "przenoszone" do tego samego polecenia w związku z czym w konfiguracji polecenia wielokrotny wybór w polu: Prześlij odpowiedź do innego zadania oraz zaznaczony musi być checkbox: Reużywalna odpowiedź jako podpowiedź
WAŻNE ! Skrypt uruchamia się co godzinę, dlatego też może zdarzyć się, że użytkownik zostanie przypisany do grupy użytkowników po godzinie od zakończenia zadania.
Widok w aplikacji mobilnej
Zadanie wygląda tak samo jak polecenie wielokrotny wybór
- widok zadania przed pierwszym wykonaniem
- widok zadania w trakcie pierwszego wykonania
- widok zadania po ponownym wejściu