Zadania Ad-hoc
Scenariusz biznesowy:
Zadanie A, które wykonuje kierownik (PartentAdHocTask).
Zadanie B, które wykonuje podwładny użytkownik (AdhocTask).
Powiązanie między Zadaniem A i B należy wykonać w konfiguracji aplikacji wskazując ID zadania ParentAdhocTask, oraz ID zadania AdhocTask, takich par może być wiele. [przykład niżej w
Konfiguracja do uzupełnienia]
Zadanie kierownika (PartentAdHocTask):
Opis zadania:
1. Polecenie Otwarte - gdzie kierownik podaje Tytuł zadania ad-hoc (dla guzika Start w zadaniu B oraz pierwszego commanda w zadaniu B - wstawione w generatorze w zadaniu B)
- obligatoryjne
2. Polecenie Otwarte - gdzie kierownik opisuje co jest do zrobienia (description pierwszego commanda w zadaniu B - wstawione w generatorze w zadaniu B)
3. Zrób zdjęcie - opcja po decyzji Tak/Nie - kierownik wykonuje zdjęcie co jest podpowiedzią do opisu zadania (jest info w generatorze zadanie B)
4. Jednokrotny wybór - kierownik wybiera priorytet zadania (definiuje to typ zadania B) - obligatoryjne
- Jednorazowe
- Priorytetowe
- Informacyjne
5. Data wykonania - kierownik określa do kiedy należy wykonać zadanie (jest to data deadline i końca zadania w zadaniu B)
- obligatoryjne
6. Utworzenie powiadomienia - kierownik określa czy utworzone zadanie ma zawierać powiadomienie, które zostanie wysłane do jego podwładnych -
opcjonalne
Polecenie Tak/Nie
Wybranie odpowiedzi Tak powoduje ustawienie powiadomienia
Wybranie odpowiedzi Nie spowoduje brak powiadomienia w nowym zadaniu
Polecenie Tak/Nie
Wybranie odpowiedzi Tak powoduje ustawienie powiadomienia
Wybranie odpowiedzi Nie spowoduje brak powiadomienia w nowym zadaniu
Powiadomienie ma konfigurację:
Nazwa powiadomienia:
Powiadomienie Ad-hoc
Powód: Niewykonane zadanie
Częstotliwość: Jednorazowe
Data i godzinia: {Ustawiona "5 minut" po starcie zadania, celem jest aby poleciało powiadomienie "zaraz" jak zadanie się stworzy"
Typ: Push, użytkownik wykonujący zadanie
Treść: Nowe zadanie Ad-hoc: {Nazwa zadania commanda start}
Powód: Niewykonane zadanie
Częstotliwość: Jednorazowe
Data i godzinia: {Ustawiona "5 minut" po starcie zadania, celem jest aby poleciało powiadomienie "zaraz" jak zadanie się stworzy"
Typ: Push, użytkownik wykonujący zadanie
Treść: Nowe zadanie Ad-hoc: {Nazwa zadania commanda start}
7. Wybór lokalizacji - kierownik określa, w jakich lokalizacjach zadanie ma być widoczne. Dostępne lokalizacje pobierane są na podstawie sekcji
Dostęp do lokalizacji w profilu użytkownika. W generatorze tej funkcji odpowiada polecenie wielokrotny wybór, bez ustawionych żadnych odpowiedzi, są one dopasowywane dynamicznie do użytkownika przy każdym wykonaniu zadania.
- opcjonalne
8. Wymaga akceptacji - kierownik określa, czy tworzone zadanie ma wymagać weryfikacji. Jeśli ta opcja została dodana, w zależności od wybranej odpowiedzi nowe zadanie otrzyma ustawienie
Czy wymaga akceptacji? wybrane na "Wymaga weryfikacji" lub "Bez akceptacji"
- opcjonalne
W poleceniu jednokrotny wybór, które odpowiada za to ustawienie, etykiety odpowiedzi to:
- Zadanie do weryfikacji
- Zadanie bez weryfikacji
Kierownik wykonuje to zadanie, aby pokazać jakieś błędy/ dać coś do zrobienia podwładnej w lokalizacji. Zadanie jest kierowane do lokalizacji w której kierownik wykonał swoje zadanie zlecające (wiec należałoby zawęzić grupę lokalizacji, jak robimy to plikiem csv). Wykonanie zadania przez kierownika uruchamia taska do kolejki, który klonuje zadanie B (zadanie B istnieje jako wzór). Odpowiedzi udzielone w zadaniu przez kierownika są przenoszone reużywalnymi do sklonowanego zadania ze wzoru. Kolejne udzielenie odpowiedzi na zadanie kierownik przenosi reużywalne do kolejnego sklonowanego - kierownik może wykonać swoje zadanie wiele razy aby zlecić wiele zadań.
Zadanie podwładnego:
Zadanie B, ma we wszystkich licznikach 1. Data startu to data wykonania zadania kierownika A, data końca to zawsze 01.01.2100 a data deadline to data wskazana w zadaniu kierownika z commanda Data. Jednokrotny wybór wskazuje, czy zadanie jest normalne czy priorytetowe. Kolejny jednokrotny wybór wskazuje użytkownika który ma zostać dopisany do sklonowanego zadania Adhoc. Sklonowane zadanie dopisywane jest do projektu, tego samego co wzór zadania B (pod nowe GUI).
W zadaniu ad-hoc wzór nie potrzebujemy obsługi cykli. We wzorze zadania ad-hoc ustawiamy czy klony zadania mają trafić do oceny czy nie, domyślnie tak (wtedy kierownik będzie mógł ocenić zadanie w mobile - moduł Matka).
Konfiguracja do uzupełnienia:
CloneTaskPatternInputTypeSegmentCommandTypes - określa typy poleceń w których będziemy mieli sekcje z wybieranymi typami pól dla klonowanego zadania (nazwa zadania, typ zadania, data deadline zadania) - standardowo będą to 3 typy (2,8,20)
AdhocTaskPairsStringObjects - określa pary zadań dla tworzenia zadań warunkowych (rodzic, dziecko - wzór) - {"1150":"1151","1152":"1153","1154":"1155"}
EnableCloneTasksJob - włączenie / wyłączenie job'a klonującego zadania ad-hoc (jest możliwość klonowania zwykłych zadań ale jak na razie zostawiłem po staremu)
CloneTaskCancellationMinutesSuspended - czas po którym jeżeli będą jakieś zadania "w trakcie klonowania", będą anulowane
NumberConcurrentClonedTasks - liczba klonowanych zadań "na raz"