Zawężanie lokalizacji w Zadaniu przy użyciu pliku .csv
Opis funkcji
Zawężanie lokalizacji w edycji zadania pozwala nam skorzystać z już istniejącej grupy lokalizacji, ale z dowolnie zredukowaną liczbą lokalizacji. Przykładowo, jeżeli prowadzimy badania dostępności produktów w hipermarketach, posiadając jeden duży zbiór hipermarketów, kiedy chcemy uruchomić zadanie tylko w części z nich, możemy użyć pliku zawężającego zamiast tworzyć nową grupę lokalizacji. W takim przypadku w zadania pojawią się tylko w wybranych lokalizacjach. Do zawężania lokalizacji wykorzystywany jest ID lokalizacji, zawężanie działa tylko w zadaniu w którym zawężania dokonano.
Konfiguracja funkcji:
W celu skorzystania z funkcji, przechodzimy do edycji dowolnego zadania, następnie w sekcji Lokalizacje zadania naciskamy guzik Import filtra
W kolejnym kroku pobieramy wzornik pliku (nie modyfikuj nazw i ilości kolumn we wzorniku), uzupełniamy go ID lokalizacji w których zadanie ma być widoczne (pozostałe lokalizacje zostana ukryte w zadaniu), dodajemy plik i naciskamy guzik importuj.
Po dokonaniu importu widoczny będzie filtr, zawężający lokalizacje do wybranych z nazwą pliku który zaimportowaliśmy, a na liście będą widoczne tylko lokalizacje w których wykonane ma być zadanie. W celu usunięcia filtra i powrotu do wszystkich lokalizacji w zadaniu naciskamy ikonę X usuwająca zawężenie. W przypadku importu ponownie pliku, stary plik zostanie nadpisany wartościami z nowego pliku.
Uwaga,
Guzik Filtrowanie również służy do zawężania lokalizacji. Filtrując np. po Nazwie, w aplikacji mobilnej dotychczasowy widok wszystkich lokalizacji zostanie zawężony jedynie do tych wyfiltrowanych w panelu. Więcej na ten temat można znaleźć w artykułach: Filtrowanie danych oraz Zawężanie lokalizacji w zadaniu po cechach lokalizacji.
W celu wyszukania konkretnej lokalizacji na liście lokalizacji w zadaniu w panelu należy skorzystać z szybkiej wyszukiwarki nad listą lokalizacji (lupka). Lupka wyszukuje konkretną lokalizację ale nie zawęża widoku w aplikacji mobilnej.