Polecenie Duplikuj
Dzięki temu poleceniu po wykonaniu wszystkich kroków w zadaniu możliwe jest ponowne wykonanie części z nich lub całego zadania. Polecenie jest przydatne np. do analizy nowych produktów w promocji, gdy nie jesteśmy pewni, ile ich jest. Można je łączyć z innymi Poleceniami, należy jednak wybrać zakres powtórzeń.
By skorzystać z polecenia, musimy skonfigurować pewne parametry:
- Minimalna liczba powtórzeń
- Maksymalna liczba powtórzeń - określa ile razy Użytkownik może powielić polecenie
- Nazwa wyświetlana na guziku duplikacji - nazwa, która wyświetli się Użytkownikowi na guziku duplikacji. Nazwa guzika zawsze zaczyna się od "dodaj" np: dodaj kolejną odpowiedź
- Kolejność w raportach - dzięki tej funkcjonalności możemy zadecydować, w jakiej kolejności odpowiedzi do poleceń mają znaleźć się w weryfikacji zadań oraz w raportach. Domyślnie każde nowe polecenie ma przypisany kolejny numer porządkowy.
Istnieje możliwość połączenia funkcjonalności Polecenia Duplikuj z Wielokrotnym Wyborem. Wystarczy na górze Polecenia wkleić ID Wielokrotnego Wyboru (o znajdywaniu ID Polecenia można poczytaj tutaj). Po wpisaniu ID polecenia z którego ma być pobierana liczba duplikacji wartości Min i Max znikają, ponieważ wymagana liczba duplikacji ustalana jest wtedy na podstawie liczby zaznaczonych odpowiedzi w wybranym poleceniu Wielokrotny wybór.
Polecenie duplikuj działa na polecenie które jest przed nim w generatorze zadania. W przedstawionym poniżej przykładzie będzie możliwa duplikacja polecenia Policz. Jeżeli chcemy zduplikować więcej niż jedno polecenie należy użyć podprocesu lub zgrupować polecenia.
Widok polecenia w aplikacji mobilnej (dla ścieżki z zrzutu powyżej)
- Widok zadania przed jego wykonaniem (lista poleceń)
- Widok polecenia Policz z duplikacją przed użyciem guzika duplikacji
- Widok polecenia Policz z duplikacją z wybranym jednym powtórzeniem
- Widok polecenia Policz z uzupełnionymi dwoma powtórzeniami
Usuwanie dodanych obiektów duplikacji. W celu usunięcia powtórzenia należy je przytrzymać przez kilka sekund. Pojawi się wtedy okno w którym należy potwierdzić chęć usunięcia.
Wydajność polecenia w urządzenia mobilnych
Polecenie jest mocno zasobożerne z racji renderowania wielu obiektów w sobie (im więcej poleceń w ramach duplikowanej grupy tym bardziej). Przy słabszych telefonach (stare modele/procesory, posiadające poniżej 4 GB ramu) mogą wystąpić efekty "mulenia" / "spowolnienia" aplikacji podczas wykonywania zadania, w 1 na 100 przypadków doświadczyć może się nawet crash aplikacji gdy zabranie urządzeniu wolnej pamięci. Rekomendujemy używania maksymalnie 3-4 obiektów duplikowanych, jeśli użytkownicy nie dysponują współczesnymi telefonami.