Polecenie Dynamiczny jednokrotny wybór
Polecenie Jednokrotny wybór umożliwia dodanie wielu odpowiedzi, z których użytkownik może wybrać tylko jedną. Odpowiedzi użytkownika mogą prowadzić do różnych poleceń. Polecenie Dynamiczny Jednokrotny działa analogicznie jak Jednokrotny wybór jednak z możliwością zaimportowania dynamicznych (różnych) odpowiedzi na liście odpowiedzi w zależności od lokalizacji w jakiej zadanie jest wykonywane. Przykład, w lokalizacji X mamy odpowiedzi na liście jednokrotnego wyboru A, B, C, natomiast użytkownik w tym samym zadaniu, wykonując je w lokalizacji Y będzie widział odpowiedzi B,C,D,E.
Główne parametry konfiguracji polecenia:
- Tytuł polecenia (do 80 znaków)
- Opis polecenia (do 600 znaków)
- Etykieta dla odpowiedzi – import wartości do polecenia
- Zdjęcia jako podpowiedź
W tym poleceniu jedyną możliwością dodania odpowiedzi jest import ich wartości z pliku .csv. Szablon importu dostępny jest po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na przycisk Importuj.
Kolumny w importowanym pliku:
- Label - etykieta odpowiedzi, czyli tekst jaki pojawi się użytkownikowi do wybrania jako odpowiedź
- MappingValue - w tej kolumnie należy wstawiaćID lokalizacji (nie nazwę lokalizacji) - dzięki czemu wartości wyświetlają się odpowiednio do lokalizacji w której wykonuje się zadanie
- CommandId - ID polecenia, do którego użytkownik ma być kierowany po wybraniu danej odpowiedzi
Ustawienia zaawansowane polecenia:
- Polecenie nieobowiązkowe
- Pole na dodatkowy komentarz (do 400 znaków)
- Kolejność w raportach
Widok polecenia w aplikacji mobilnej
Użytkownik widzi sugerowane odpowiedzi w formie listy, gdzie może wybrać jedną opcję. Dla każdej możliwości należy określić ścieżkę określającą, do jakiego polecenia użytkownik ma przejść po udzieleniu odpowiedzi. Polecenie to umożliwia tworzenie rozbudowanych ankiet, które warunkują kolejne pytania od udzielonej wcześniej odpowiedzi. Użytkownik widzi sugerowane odpowiedzi w formie listy, gdzie może wybrać jedną opcję. Dla każdej możliwości należy określić ścieżkę określającą, do jakiego polecenia użytkownik ma przejść po udzieleniu odpowiedzi. Polecenie to umożliwia tworzenie rozbudowanych ankiet, które warunkują kolejne pytania od udzielonej wcześniej odpowiedzi.
- pytanie z zaznaczoną odpowiedzią
- pytanie z zaznaczoną odpowiedzią i dodatkowym polem na komentarz
- pytanie z zaznaczoną odpowiedzią, dodatkowym polem na komentarz i podpowiedzią w postaci zdjęcia