Polecenie RTR
Polecenie RTR (Real Time Recognition) wykorzystuje sztuczną inteligencję w celu rozpoznawania określonych obiektów.
Na tę chwilę polecenie RTR może służyć do odczytywania cen paliw z monolitów stacji benzynowych oraz do rozpoznawania cen na etykietach. Ceny mogą być automatycznie przesyłane do systemu klienta w wymaganym przez system formacie. Więcej o odczycie cen z monolitu przez RTR można przeczytać w artykule.
UWAGA ! Polecenie dostępne tylko w wybranych instancjach.
Parametry polecenia
Główne parametry konfiguracji polecenia:
- Tytuł polecenia (do 80 znaków)
- Opis polecenia (do 600 znaków)
- Typ - szczegółowy opis poniżej
- Informacja o błędzie walidacji - szczegółowy opis poniżej
- Zdjęcia jako podpowiedź
Ustawienia zaawansowane polecenia:
- Polecenie nieobowiązkowe
- Dodatkowe pole na komentarz (do 400 znaków)
- Kolejność w raportach
Proces
Aplikacja działa w analogiczny sposób dla typów: ScanWithoutEdit, ScanWithEdit, PhotoWithoutEdit i PhotoWithEdit. Proces postępowania użytkownika jest taki sam. Zmienia się jedynie sposób odczytu cen (RTR i AI lub AI), sposób wykonania zdjęcia (skanowanie lub zdjęcie) oraz możliwość ręcznej edycji cen. Poniżej został przedstawiony proces dla ScanWithoutEdit.
Walidacja cen
Walidacja cen bierze pod uwagę: cenę minimalną, ceną maksymalną i offset. Przed wykonaniem skanowania należy skonfigurować produkty dla danej lokalizacji opisując je w aplikacji web. Jednym z parametrów, które należy wpisać jest wartość minimalna i maksymalna. Ponadto w zadaniu, gdzie wykorzystujemy polecenie RTR należy ustawić offset. Rozpoznane ceny powinny mieścić się w widełkach +/- offset od średniej z ostatnich trzech poprawnie wysłanych skanowań. Więcej na temat konfiguracji produktów można znaleźć tutaj.
Informacja o rozpoznaniu cen
W przypadku kiedy wszystkie ceny zostaną rozpoznane pokaże się komunikat "Czy ceny rozpoznane przez AI są zgodne w wartościami widocznymi na monolicie?" Wybór opcji NIE powoduje ponowne przeniesienie do skanowania, zaś opcja TAK zaakceptowanie polecenia i przejście do dalszych poleceń/zakończenia zadania.
Informacja o błędzie walidacji
Jeżeli odczytana w aplikacji mobilnej cena nie mieści się w wspomnianych widełkach zostanie oznaczona kolorem czerwonym. Wysłanie takiej ceny nie będzie możliwe. Użytkownik będzie musiał ponownie zeskanować ceny, a w przypadku ponownego błędu walidacji pojawi się komunikat z generatora wpisany w input "Informacja o błędzie walidacji". Po zakończeniu zadania ceny zostaną wysłane do ręcznego opisu przez pracowników TakeTask.
WAŻNE ! Wymagania walidacji działają tak samo dla każdego z możliwych typów skanowań, które są opisane poniżej.
Typ
Po kliknięciu w input "Typ" pojawi się lista możliwych typów działania polecenia
1. ScanWithoutEdit
Użytkownik skanuje zdjęcie za pomocą RTR, jeżeli ceny zostaną rozpoznane, pojawią się w aplikacji. W momencie skanowania, użytkownik ma możliwość rozjaśniania/ przyciemniania obrazu skanowania oraz przybliżania i oddalania obrazu. Suwaki służące do tych czynności znajdują się pomiędzy obszarem skanowania.
Po zeskanowaniu zdjęcia automatycznie uruchamia się AI i ocenia czy ceny zostały poprawnie rozpoznane. Jeżeli ceny zostały poprawnie rozpoznane i spełniają kryteria walidacji pojawia się komunikat "Czy ceny rozpoznane przez AI są zgodne w wartościami widocznymi na monolicie?", po kliknięciu TAK użytkownik może zakończyć zadanie.
Jeżeli chociaż jedna cena nie spełnia kryteriów walidacji zostanie pod nią wyświetlony czerwony komunikat " Cena poza zakresem, nie może zostać zapisana". W takim przypadku użytkownik musi dokonać ponownego zeskanowania cen. I cały proces zostaje powtórzony. Jeżeli cena ponownie nie spełnia kryteriów, zostaje wyświetlony komunikat z generatora - "Ponowny błąd walidacji. Zdjęcie zostanie przekazane do ręcznego odczytu" i zadanie będzie można zakończyć. W tym przypadku zeskanowane zdjęcie zostaje wysłane do ręcznego opisu w aplikacji web.
2. ScanWithEdit
Proces przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku ScanWithoutEdit. Jedyną różnicą jest fakt, że po rozpoznaniu ceny przez RTR i AI pojawia się przy niej ikona ołówka. Kliknięcie w ikonę umożliwia ręczną edycję cen.
3. PhotoWithoutEdit
Użytkownik nie wykonuje skanowania, a jedynie zdjęcie. Zatem ceny z wykonanego zdjęcia oceniane są wyłącznie przez AI. Reszta procesu przebiega analogicznie do ScanWithoutEdit.
4. PhotoWithoutEdit
Proces przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku Scan WithoutEdit. Jedyną różnicą jest fakt, że po rozpoznaniu ceny przez AI pojawia się przy niej ikona ołówka. Kliknięcie w ikonę umożliwia ręczną edycję cen.
5. Manual
Użytkownik nie wykonuje skanowania, ani zdjęcia. W aplikacji mobilnej zostają wyświetlone wszystkie produkty przypisane dla lokalizacji z możliwością ręcznego wpisania cen. Zadanie można zakończyć, gdy ceny zostaną wpisane i będą spełniać kryteria walidacji.
WAŻNE! Może zdarzyć się sytuacja, że ceny zostaną błędnie rozpoznane, ale mimo to będą spełniać kryteria walidacji. Jeżeli użytkownik trzykrotnie zeskanuje ceny i wszystkie będą spełniać reguły walidacji pojawi się możliwość wysłania zdjęcia do ręcznego opisu przez pracowników TakeTask.
Formatowanie warunkowe cen
Ceny spełniające walidację automatyczną wyróżniamy dodatkowo kolorem i komunikatem zgodnie z widełkami procentowymi, które mogą być różne w zależności od klienta. Określony kolor informuje nas o stopniu zbliżania się do ceny minimalnej/maksymalnej mieszczącej się w granicach walidacji.
Oprócz standardowego czarnego koloru (w przypadku poprawnej walidacji) oraz czerwonego (w przypadku błędu walidacji) wyróżniamy dodatkowe dwa poziomy kolorów:
- żółty
- pomarańczowy
Wraz z pojawieniem się tych kolorów pojawia się komunikat "Upewnij się, że cena jest poprawna". Wystąpienie tych kolorów informuje nas, że zeskanowane ceny mieszczą się w granicach walidacji ale na jej granicznych wartościach.