Podprocesy
Sytuacje takie jak np. audyt dostępności produktów w sklepie często wymagają zaprojektowania procesów o dużej ilości powtarzalnych czynności. Podprocesy pozwalają na znaczne przyspieszenie i uporządkowanie pracy w Generatorze Zadań, zwiększając też wydajność procesu. Nie ma ograniczeń ile podprocesów zbudujemy czy wykorzystamy.
Podprocesy budujemy równolegle do głównego procesu, umieszczając Polecenia jakie ma zawierać podproces pomiędzy Poleceniami Start Podprocesu i Koniec Podprocesu:
Następnie wchodzimy w Polecenie Start Podprocesu i nadajemy mu unikatową nazwę:
W ten sposób zbudowaliśmy gotowy podproces, składający się z polecenia Przeczytaj tekst i Zrób Zdjęcie. Możemy go wykorzystać w głównym procesie, umieszczając w nim Polecenie Podproces:
A następnie wybierając w środku tego Polecenia jaki Podproces ma reprezentować:
Podprocesy pozwalają na wykorzystywanie prawie wszystkich możliwości Generatora Zadań, z wyłączeniem wartości mapujących oraz Poleceń Duplikuj, Dodaj Nagrodę oraz Lista Elementów (Lista Elementów może za to wykorzystywać podprocesy).
By skorzystać z polecenia musimy skonfigurować pewne parametry:
- Tytuł polecenia (do 80 znaków)
- Opis polecenia (do 600 znaków)
- Kolejność
- Nazwa podprocesu i wybór podprocesu w poleceniu Podproces
Polecenia w podprocesach wyświetlają się z aplikacji mobilnej tak jak polecenia zgrupowane (warto pamiętać, że cały podproces składa się wyłącznie z obowiązkowych kroków).
W poleceniu podproces istnieje możliwość przekazania do podprocesu wartości przypisywanych dynamicznie, zgodnie z opisem w artykułach: Dynamicze wartości per Użytkownik oraz Dynamiczne wartości per lokalizacja